26 Ara

Didimde Noel Baba Ren Geyikleri ve Yılbaşı Ağacı

Didimde Noel Baba Ren Geyikleri ve Yılbaşı Ağacı.

Didim 2020 Hazırlıkları Sürüyor. Didim Belediyesi 2019 u uğurlamaya hazırlanırken 2020 yılını karşılama için şehrin değişik noktalarında süslemelere devam ediyor. Didim Atatürk Bulvarı Altınkum plajına kadar ışıklarla süslendi. Yeni yıla günler kala Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay bir sürpriz daha yaparak kent meydanına Noel Baba - Ren Geyikleri ve Yılbaşı Ağacı figürleri ile süsledi. 26.aralık 2019 akşam saatlerinde tamamlanan Noel Baba - Ren Geyikleri ve Yılbaşı Ağacı figürleri havanın soğuk olmasına rağmen duyan ve gören Didim'lilerin ilgi odağı oldu.

Noel Baba, Yılbaşı gecesi çocuklara hediye getiren ve hediyeleri bacadan bırakan efsanevi biridir. Beyaz sakallı, beyaz uzun saçları hatta beyaz uzun kaşları vardır. Gözlüklü, kırmızı dar pantalonu kırmızı çeketi olan bir üst giyer. Şiman göbeğinide kalın siyat kemerle tutturur. Başında kırmızı kukelata vardır. Sırtında kocaman çuval çuvalın içinde de  çocuklara dağıtığı hediyeleri vardır.

Noel Babanın kızağı da elbiseleri gibi koyu kırmızı ve dokuz adet çok güzel geyikleri vardır. Didim'e tek geyikli kızağı ile gelmiş buda Didim Halkının ilgi odağı olmaya aday olmuştur.

Aydın'ın sahil kasabası Didim 2020 yılına hazırlıklarını hızla sürdürmektedir. Belediye yetkilileri çevre düzenlemesine her sene olduğu gibi önem vermektedir.

Didim'de yeni yıla hazırlıklardan bir kaç kare resimleri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu görüntüleri beğeninize sunuyoruz.