28 Kas
Didimde 1020 Parsel İçin Direniş İmza Kampanyası ile Sürüyor

Didimde 1020 Parsel İçin Direniş İmza Kampanyası ile Sürüyor

Didim'de 1020 Parsel İçin Direniş İmza Kampanyası ile Sürüyor

 

Didim Bizimdir Platformu üyeleri, Özelleştirme İdaresine devredilen 1020 parselin (118900m2planlamasının değiştirilmemesi noktasında çalışmalara devam ediyor.

 

Didim'de mülkiyeti hazine olan 1020 parselin Özelleştirme İdaresi Başkanlığına devredilmesi ve daha sonra Özelleştirme İdaresi Başkanlığı bünyesindeki bir şirkete verildiğinin duyulmasının ardından ilçede oluşturulan kamuoyu çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. 1020 parselin yeşil alan kalması noktasında bir araya gelen ve kendilerine "DidimBizimdir Platformu" olarak tanıtan grup 1020 parsel'de basın açıklaması yaptı. Grup adına basın açıklamasını Didim Çevre Platformu Başkanı Türker Ertuncay yaptı. Ertuncay 1020 parselle (118900m2) ilgili imza kampanyasının devam ettiğini belirterek "Mülkiyeti hazineye ait olan ve 1988 yılında yapılan ilk plandan itibaren "yeşil alan" olarak halkın kullanımına sunulması öngörülen ve daha sonra 2007'de revizyon planı yapılarak yine bir kısmı yeşil alan ve rekreasyon alanı olarak değiştirilen Altınkum Mahallesi'ndeki 1020 (118900m2) numaralı kadastro numaralı parselinin, kamu yararı ilkesi göz ardı edilerek Başbakanlık Özelleştirme İdaresi'ne devredildiğini ve hatta jeolojik etüdlerinin başlatıldığını öğrenmiş bulunuyoruz. Adı geçen parseldeki kısmen de olsa kamu yararı gözetilerek yapılan planın değiştirileceği endişesini taşımaktayız. Mevcut planın halkın kullanımına açık olma halinin korunmasını Altınkum'un ve Didim'in geleceği için yetkililerden talep ediyoruz."ifadelerine yer verdi.

Ertuncay ilçe genelinde sürdürdükleri imza kampanyasındaki binlerce imzayla Aralık ayında Ankara'ya giderek yetkili mercilere konuyu ileteceklerini de sözlerine ekledi. - AYDIN 

Haber: Haberler.com